Dlaczego wyciskarka do soków jest lepszym wyborem niż sokowirówka?

Świeżo wyciskane soki to prawdziwa bomba witamin i składników mineralnych. By móc w pełni wykorzystać ich potencjał, najlepiej wyposażyć się w urządzenie, które umożliwi zrobienie takiego napoju czy koktajlu w domu. Na rynku do wyboru mamy tradycyjne sokowirówki oraz nowsze rozwiązania, jakimi są wyciskarki do soków. Dlaczego to drugie rozwiązanie ma o wiele więcej zalet?

Dobry wybór dla zdrowia

Wyciskarka do soków oraz sokowirówka nie są synonimami oznaczającymi jedno urządzenie. Okazuje się, że w zależności od tego, czego oczekuje się od danego urządzenia, wybór pomiędzy nimi będzie miał duże znaczenie. Oczywiście zarówno jedno jak i drugie pozwala uzyskać pyszny i zdrowy sok ale na przykład sokowirówka wyciśnie sok jedynie z podstawowych warzyw korzeniowych i owoców, takich jak jabłka, buraki, marchew czy seler. Niektórzy z użytkowników sokowirówek nawet nie wiedzą, że za pomocą wyciskarki można wycisnąć sok z warzyw włóknistych, liściastych i owoców, takich jak banan czy truskawek, a także ziół. To sprawia, że napój jest znacznie bardziej odżywczy, gęsty i wartościowy. Pozostaje także znacznie mniej opadów, ponieważ wszystko znajduje się w  soku. Takie napoje zawierają o wiele więcej błonnika, który usprawnia pracę jelit. Co za tym idzie, sok z wyciskarki do owoców nie jest tak klarowny, jak ten z sokowirówki, jednakże nie jest to wada, jest on natomiast znacznie bardziej sycący.

Trzeba wziąć także pod uwagę specyfikę pracy urządzenia, jakim jest wyciskarka do owoców. Ponieważ działa poprzez wolno obracające się ceramiczne elementy, które miażdżą warzywa, owoce i zioła, potrzeba nieco więcej czasu, by wycisnąć z niej szklankę soku. Dla kilku osób napój przygotowuje się około 10-15 minut, jednakże jest to żadna wada urządzenia, jeżeli zależy nam na gęstym, sycącym i zdrowym soku. Dużym atutem wyciskarek może się także okazać to, że najprostsze modele bardzo łatwo się myje, ponieważ posiadają one względnie niewiele elementów. Z pewnością można powiedzieć, że łatwiej zadbać o czystość wyciskarki, niż typowej sokowirówki, która ma wiele części do mycia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *