Wyciskarka do soków ranking

Wyciskarka do soków ranking

Soki to jeden z najlepszych i najsmaczniejszych napojów. To także źródło cennych witamin i mikroelementów. Sklepowe soki są jednak pełne cukru i sztucznych dodatków. Z tego wzglądu, wiele osób decyduje się na zakup wyciskarek, aby przygotowywać pełnowartościowe soki w domach Czym się kierować przy wyborze, aby być zadowolonym z zakupu? Postaramy sie odpowiedzieć w poniższym artykule.

Wyciskarki do soków, czemu warto się na nie zdecydować

Wyciskarka do owoców i warzyw to urządzenie, dzięki któremu możemy przygotować pyszny, a zarazem zdrowy sok ze świeżych produktów. Soki powstałe przy ich pomocy są zdecydowanie wyższej jakości niż te z sokowirówek, które działają dzięki silnikowi wysokoobrotowemu. Natomiast wyciskarki wolnoobrotowe, czy też wytłaczarki do soków działają dzięki umieszczonemu w nim elementowi w kształcie ślimaka. Istnieją wyciskarki jedno- i dwuślimakowe.  Wyciskarka miażdży owoce i warzywa, przeciska je przez sito i dzięki temu powstaje pełnowartościowy sok.

Wybór wyciskarki do soków z owoców i warzyw powinniśmy uzależnić od indywidualnych preferencji. W zależności od częstości stosowania powinniśmy zwrócić uwagę na moc, wielkość i łatwość obsługi i konserwacji takiego urządzenia. Do twardych owoców i warzyw konieczna jest wyciskarka elekryczna. Miękkie owoce można wytłoczyć z pomocą ręcznej wyciskarki.

Ranking wyciskarek do owoców i warzyw

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych to kwestia dosyć trudna. Zależy bowiem od preferencji i indywidualnych oczekiwać konsumentów. Wśród wiodących producentów wyciskarek elektrycznych wymienić należy takie firmy jak: Hurom, Kalorik, Zelmer, Philips czy Bosch. Dużą popularnością cieszą się także modele Eldom PJ700, Berlinger MAX-500-W czy SKG 2088. Wśród czołowych marek, firma Hurom oferuje kilka naprawdę dobrych modeli, są to: Hurom HT, Hurom H-AA ALPHA czy Hurom HG 2G.

Wśród wyciskarek dostępne są także wyciskarki ręczne. Są one wskazane dla osób, które nawet codziennie przygotowują niewielkie ilości soków. Takie rozwiązanie bywa męczące i nie wszystkie owoce i warzywa można zastosować do przygotowania soków z ręcznych wyciskarek. Mają one jednak swoich zwolenników. Do wiodących modeli należą w tym przypadku: Delimano Utile, Severin CP3534, Santos 11 czy Łucznik CJ1861.

Wyciskarki, ile to kosztuje

W przypadku wyciskarek do owoców i warzyw ceny są bardzo zróżnicowane. Wyciskarki ręczne, tak zwane prasy można kupić nawet za kilkanaście złotych. Bardziej zaawansowane modele mieszczą się w przedziale do 600 złotych. Natomiast elektryczne wyciskarki do owoców i warzyw są zdecydowanie droższe. Najtańsze można kupić od 200 złotych, jednak te najlepsze mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *