Wyciskarka do soków wolnoobrotowa

Spożywanie dużej ilości warzyw i owoców to bardzo ważny element zdrowej diety. Świetnym pomysłem jak urozmaicić nasze codzienne odżywianie w te pełne witamin produkty jest włączenie do swojej diety świeżo wyciskanych soków i koktajli. Jest to sposób na to, aby w jednym płynie zawrzeć prawdziwą bombę witaminową. Ogromną zaletą takich koktajli i soków, oprócz ich walorów zdrowotnych, jest także świetny smak. To idealny sposób na to aby do warzyw przekonać także dzieci.

Jest wiele sposobów na uzyskanie świeżego soku. Jednym z nich jest klasyczna mechaniczna wyciskarka np. do cytrusów. Można również zainwestować w dobrej jakości blender, który pozwoli uzyskać gęsty i pożywny koktajl. Najlepszym rozwiązaniem jednak jest zainwestowanie w sprzęt, który pozwoli nam na uzyskanie soków z większości produktów np. z jabłek, marchewek różnego rodzaju warzyw takich jak seler, czy ogórki. Dobrą inwestycją jest wyciskarka do soków wolnoobrotowa. W przeciwieństwie do sokowirówek nie miażdży ona wrzuconych składników, ale pozwala na uzyskanie lepszej jakości płynu, który zawiera w sobie większą ilość witamin. W przypadku wyciskarek wolnoobrotowych przy wyciskaniu nie jest podwyższana temperatura i warzywa i owoce nie tracą wtedy swojej wartości odżywczej.

Najlepsze połączenie uzyskamy inwestując w wyciskarkę wolnoobrotową oraz blender. Możemy wtedy łączyć np. sok z jabłka oraz marchwi i buraka i dodawać do niego kawałek mango czy bana, aby dodać słodkości i całość zblendować. Zainwestowanie w te dwa sprzęty pozwoli na miksowanie dowolnych składników i uzyskiwanie naprawdę smacznych i wartościowych soków i koktajli. Tego typu mieszanki często mogą w całości zastąpić posiłek np. drugie śniadanie czy podwieczorek. Jest to też idealny sposób na przemycenie produktów, za którymi nie przepadamy, a które są bardzo zdrowe takich jak szpinak czy imbir. Warto urozmaicić swoją dietę o soki i koktajle, ponieważ jest to źródło witamin zapewniających nie tylko dużą dawkę energii, ale także zdrowie i świetne samopoczucie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *